U13

U13-sarjat

 

 

Helsinki East City Giants
Seinäjoki Crocodiles
Jyväskylä Jaguars
Wasa Royals
Helsinki Roosters

Porvoo Butchers
Helsinki Wolverines
Espoo Devils
Kotka Eagles
Hyvinkää Falcons
Tampere Saints
Turku Trojans (Bulldogs)
Kuopio Steelers

U13 1-divisioonan turnaukset
Seinäjoki 11.6.2022
Hyvinkää la 18.6. 2022
Tampere su 24.7.2022
Porvoo  su 21.8.2022
Espoo la 27.8.2022
Hämeenlinna la 17.9.2022

Ystävyysturnaus
Kotka 14.5.2022

IKÄRYHMÄ JA YLI-IKÄISET PELAAJAT

Sarja U13
11-13-vuotiaat (syntyneet 1.1.2011-31.12.2009)
– U13-nuorten sarjan yli-ikäinen on syntynyt 1.10-31.12 2008

 U13 SM-sarja 
Sarjapäällikkö: Samuel Orvomaa
Sähköposti: juniorit@sajl.fi

U13 1-divisioona turnaussarja 
Ei nimettyä sarjapäällikköä
Sähköposti: turnaukset@sajl.fi 

Arkisto

9vs9 sarjan SM-mestarit

2022 SM-kultaa Helsinki East City Giants

 

 

 

 

 

2022 Helsinki East City Giants
2021 Helsinki East City Giants
2020 Helsinki Wolverines
2019 Helsinki East City Giants
2018 Helsinki East City Giants
2017 Helsinki East City Giants

2020 mestari Helsinki Wolverines
 

Helsinki East City Giants mestari 2019
 

Helsinki East City Giants mestari 2018.

Helsinki East City Giants oli sarjan ensimmäinen U13 ikäluokan mestari 2017.
 
 
 
 
 
 
 
 

 

U13-sarjoissa pelataan kaudella 2018 9vs9 SM-sarja sekä 5vs5 1.-2. divisioonat.

Molemmissa sarjoissa on suljettu sarjaohjelma, vaikka divisioonaottelut pelataan turnaussarjana.

U13 SM-sarja 9vs9

Espoo Wolverines
Helsinki East City Giants
Helsinki Roosters
Helsinki Wolverines
Jyväskylä Jaguaarit
Porvoo Butchers
Seinäjoki Crocodiles
Vaasa Royals

U13 1. divisioona 5vs5

Oulu Northern Lights
Tampere Saints
Kouvola Indians
Hyvinkää Falcons
Kuopio Steelers

U13 2. divisioona 5vs5

Vantaa TAFT
Turku Trojans
Espoo Wolverines
Sipoo Bulldogs 

2016 17 joukkuetta pelaa kahdessa lohkossa.

Espoo Wolverines
Helsinki East City Giants 
Helsinki Roosters
Helsinki Wolverines
Hyvinkää Falcons
Hämeenlinna Huskies
Jyväskylä Jaguaarit
Kouvola Indians
Kuopio steelers
Oulu Northern Lights
Porvoon Butchers
Seinäjoki Crocodiles
Sipoo Bulldogs 
Tampere Saints
Turku Anders Trojans
Vaasa Vikings
Vantaa TAFT

LOHKO A (9 joukkuetta)

U13-nuoret LOHKO A (9 joukkuetta)                      

Espoo Wolverines
Helsinki Wolverines
Helsinki East City Giants
Jyväskylä Jaguaarit
Kuopio Steelers
Porvoo Butchers
Oulu Northern Lights
Hämeenlinna Huskies
Turku Anders Trojans

Turnaukset 2016 A-lohko

U13-nuoret LOHKO A                                                                                                                   

Turnaukset 2016 A-lohko                       lepovuorossa oleva joukkue

1. la 23.4. Helsinki Brahen kenttä, Hki Wolverines —East City Giants
2. su 15.5. Porvoo Pallokenttä Porvoo Butchers —Oulu Northerns Lights
3. la 11. 6. Oulu Heinäpään kenttä, Northern Lights  —Hämeenlinna Huskies
4. la 30.7. Jyväskylä Viitaniemi, Jaguaarit —Turku Anders Trojans
5. la 20.8 Keski-Espoon keinonurmi Espoo Wolverines —Porvoo Butchers
6. su 4.9.Helsinki Velodromi Helsinki East City Giants —Jyväskylä Jaguaarit
7. la 10.9.Turku Parkin kenttä Turku Anders Trojans —Kuopio Steelers

————————————————————————
LOHKO B (8 joukkuetta)

Helsinki Roosters
Hyvinkää Falcons
Kouvola Indians
Seinäjoki Crocodiles
Sipoo Bulldogs
Tampere Saints
Vaasa Vikings
Vantaa TAFT

Turnaukset 2016 B-lohko

1. su 22.5. Helsinki Velodromi, Helsinki Roosters
2. la 30. 7. Hyvinkää Perttula, Hyvinkää Falcons
3. la 6.8. Botnia-hallin ulkotekonurmi, Vaasa Vikings
4. la 13.8. Seinäjoki Jouppilanvuori, Seinäjoki Crocodiles
5. la/su 27./28 8. Kuusankosken urheilupuisto, Kouvola Indians
6. la/su 10./11.9. Tampere Pyynikin kenttä, Tampere Saints

 Joukkueet pelaavat viidessä turnauksessa kaudella 2015. 12 joukkuetta on jaettu kahteen lohkoon.

LOHKO A

Helsinki Wolverines
Seinäjoki Crocodiles
Jyväskylä Jaguaarit
Helsinki Roosters
Tampere Saints
Espoo Wolverines

LOHKO B

Porvoon Butchers
Vaasa Vikings
Turku Anders Trojans
Helsinki East City Giants
Hyvinkää Falcons
Vantaa TAFT 

Turnaukset

 U13&U11&U9   su 26.4. Wolverines-turnaus, Velodromi Helsinki
 U13&U11&U9   la 16.5  Cloud Bowl IV, Butchers. Porvoon Pallokenttä
 U13&U11&U9   la 27.6. Oulu-turnaus, Northern Lights. Pateniemen urheilukeskus
 U13                     su 9.8.  Vaasa-turnaus, järjestäjänä Vikings. Botniahalli ulkotekonurmi.
 U13&U11           su 9.8.2015 Roosters-turnaus, Velodromi
 U13&U11           su 23.8. Crocodiles-turnaus. Jouppilanvuori.
 U13&U11          la 5.9. Falcons-turnaus, Hyvinkää Perttulan luonnonnurmi
 U13&U11          la 19.9.2015 Saints-turnaus. Tampere, Pyynikin kenttä.
 U13&U11         la 26.9.2015 Anders Trojans -turnaus, Parkin kenttä Turku

Kilpailujärjestelmän mukaisesti 2014 U13 sarjan 11 eri joukkuetta jaettiin kahteen lohkoon maantieteellisin perustein. 

Pohjoislohkossa on 5 turnausta ja Etelälohkossa 6 turnausta. Joukkueet pelaavat kaksinkertaisen sarjan lohkossaan.

Etelälohko
Turku Trojans
Porvoon Butchers
Kouvola Indians
Helsinki Roosters
Vantaa TAFT
Hyvinkää Falcons
Espoo Devils

Pohjoislohko
Seinäjoki Crocodiles 
Oulu Northern lights
Jyväskylä  Jaguaarit
Helsinki Wolverines

Kaikki U13 joukkueet matkustavat Ouluun kaudella 2014, jossa on ainoa megaturnaus. Muutoin turnaukset ovat oman lohkon kesken ja muutamat turnausajankohdat ovat samoina päivinä eri paikkakunnilla.

Turnaukset 2014

Helsinki Wolverines su 4.5.
Turku (aika saattaa muuttua vielä) la 10.5.
Porvoo la 24.5.
Kouvola la 7.6.
Helsinki 69’ers su 8.6.
Hyvinkää la 2.8.
Seinäjoki la 2.8.
Oulu la 16.8.
Vantaa la 30.8.
Jyväskylä la 30.8.

E-NUORTEN SARJA 2013

E-nuorten sarjassa pelataan ennalta määrätyn ottelukaavion mukaisesti.  E-nuorten sarjassa ei pelata kansallisesta mestaruudesta. Sarjaan osallistuu 14 joukkuetta.

Osallistuvat joukkueet:
Espoo Devils
Helsinki 69ers
Helsinki Roosters
Helsinki Wolverines
Hyvinkää Falcons
Jyväskylä Jaguaarit
Kouvola Indians
Kuopio Steelers
Oulu Northern Lights
Porvoo Butchers
Seinäjoki Crocodiles
Sipoo Bulldogs
Turku Trojans
Vantaan TAFT

Turnaukset 2013
la 4.5. Helsinki, Roosters
la 18.5. Porvoo, Butchers
la 15.6. Oulu, Northern Lights
su 11.8. Seinäjoki, Crocodiles
la 24.8. Kouvola, Indians
la 7.9. Turku, Trojans
la 21.9. Helsinki, 69ers

E-nuorten sarjat 2012

Turnauksiin voivat osallistua kaikki halukkaat joukkueet. Turnausjärjestäjä määrittelee maksimimäärän osallistujien suhteen ja täyttää ilmoittautumisjärjestyksessä osallistujalistan. E-nuorten sarjassa ei pelata kansallisesta mestaruudesta.

Osallistuvat joukkueet:
Espoo Devils
Helsinki 69ers
Helsinki Roosters
Helsinki Wolverines
Jyväskylä Jaguaarit
Kouvola Indians
Kuopio Steelers
Nokia Ghosthunters
Oulu Northern Lights
Porvoo Butchers
Seinäjoki Crocodiles
Sipoon Bulldogs
Turku Trojans
Vantaan TAFT

Turnaukset
1) su 29.4. Helsinki /Roosters (kaikki joukkueet)
2) su 20.5. Porvoo (E-joukkueista D-SM-sarjaan osallistuvat)
3) la-su 9.-10.6. Kouvola (kaikki joukkueet, la D-SM, su 1-div)
4) su 12.8. Oulu (E-joukkueista D-SM-sarjaan osallistuvat)
    su 12.8. Kuopio (E-joukkueista D 1-divisioonaan osallistuvat)
5) la 1.9. Seinäjoki (kaikki joukkueet)
6) la 15.9. Helsinki /69ers (kaikki joukkueet)

29.4.2012 Helsinki E-nuoret
Wolverines – TAFT     24-19
TAFT – Bulldogs     57-0
Northern Lights – Trojans 0-55
Bulldogs – Wolverines     0-22
Roosters – Devils     0-48
69’ers – Northen Lights 6-0
Devils – Ghosthunters     28-0
Trojans – 69’ers     32-0
Ghosthunters – Roosters 32-12

20.5.2012 Porvoo E-nuoret
Butchers-Bulldogs 20-0
Wolverines-Devils 0-38
69ers-Northern Lights 13-6
Northern Lights-Butchers 20-0
Bulldogs-69ers 0-20
Crocodiles-Roosters 34-24
Devils-Trojans  0-26
Ghosthunters-Wolverines 24-6
Indians-Ghosthunters 7-14
Roosters-TAFT 30-39
TAFT-Indinas 12-9

9.-10.6. Kouvolan turnaus E-nuoret
TAFT-Butchers  6-22
TAFT-Roosters 0-52
Roosters-Northern Lights 35-12
Wolverines-Ghosthunters 16-0
Indians-Devils 7-28
Ghosthunters-Devils 6-30
Northern LIghts- 69ers 6-20
Butchers-69ers 12-0
Indians-Wolverines 28-6
Indians-Bulldogs 12-12
Jaguaarit-Bulldogs 18-0
Indians-Jaguaarit 13-0

12.8.2012 Kuopion turnaus E-nuoret
Bulldogs- Jaguaarit 0-24        
Wolverines- Jaguaarit  12-0        
TAFT – Wolverines 30-0        
Bulldogs- TAFT 0-48   

12.8.2012 Oulun turnaus E-nuoret
Trojans-Ghosthunters 38-0
69ers-Trojans 0-33
Roosters-Butchers 18-12
Ghosthunters-Northern Lights 13-20
Crocodiles-Devils 6-8
Crocodiles-69ers 16-0
Roosters-Devils 19-34
Butchers- Northern Lights 28-14

1.9.2012 Seinäjoen turnaus E-nuoret 

15.9.2012 Helsinki 69ersin turnaus E-nuoret
Roosters-Bulldogs 52-0
Devils-TAFT Valk. 16-26
Butchers-Trojans 0-25
Wolverines-Bulldogs 30-0
Ghosthunters-Butchers
Trojans-Devils 6-12
Wolverines-Roosters 28-22
TAFT Sin. -69ers 0-20
TAFT valk. – Crocodiles 34-2
Indians-Northern Lights 20-20
TAFT- Northern Lights 12-26
Crocodiles-Ghosthunters 40-0
69ers-Indians 6-13 

 

E-nuorten open sarja 2011

E-open turnauksiin voi osallistua kaikki halukkaat joukkueet. Turnausjärjestäjä määrittelee maksimimäärän osallistujien suhteen ja täyttää ilmoittautumisjärjestyksessä osallistujalistan.

E-& F-poikien sarjassa ei pelata kansallisesta mestaruudesta. Osallistuminen turnauksiin on tavoiteltava asia, eli on vain otteluita ei finaaleja. Kilpailullisuutta ei näin korosteta, tasapeluuttaminen onnistuu parhaiten näin sekä valmentajilla että pelaajilla, koska ei muodostu paineita voittamiseen.

Turnauksiin osallistuneet joukkueet 13.8.2011 (13kpl):
Espoo Devils
Helsinki 69ers
Helsinki Roosters
Jyväskylä Jaguaarit
Kouvola Indians
Kuopio Steelers
Nokia Ghosthunters
Oulu Northern Lights
Porvoo Butchers
Seinäjoki Crocodiles
Sipoo Bulldogs
Turku Trojans
Vantaa TAFT

D-SM-sarjan yhteydessä E-nuoret pelaavat otteluita:

Turnaukset:
su 22.5. Helsinki, Roosters
la 11.6. Vantaa, TAFT
la 30.7. Jyväskylä, Jaguaarit
la 13.8. Oulu, Northern Lights
la 27.8. Helsinki, 69ers
la 10.9. Seinäjoki SM-finaaliturnaus, Crocodiles

Open turnaukset:
su 15.5. Porvoo, Butchers
su 19.6. Turku, Trojans
la 6.8. Seinäjoki, Crocodiles
la 27.8 Nokia, Ghosthunters
su 4.9. Tampere, Saints vain E-nuoret
la 10.9 Kuopio, Steelers

U13 E-nuorten open sarja 2011

E-open turnauksiin voi osallistua kaikki halukkaat joukkueet. Turnausjärjestäjä määrittelee maksimimäärän osallistujien suhteen ja täyttää ilmoittautumisjärjestyksessä osallistujalistan.

E-& F-poikien sarjassa ei pelata kansallisesta mestaruudesta. Osallistuminen turnauksiin on tavoiteltava asia, eli on vain otteluita ei finaaleja. Kilpailullisuutta ei näin korosteta, tasapeluuttaminen onnistuu parhaiten näin sekä valmentajilla että pelaajilla, koska ei muodostu paineita voittamiseen.

D-SM-sarjan yhteydessä E-nuoret pelaavat otteluita:

Turnaukset:
su 22.5. Helsinki, Roosters
la 11.6. Vantaa, TAFT
la 30.7. Jyväskylä, Jaguaarit
la 13.8. Oulu, Northern Lights
la 27.8. Helsinki, 69ers
la 10.9. Seinäjoki SM-finaaliturnaus, Crocodiles

Open turnaukset:
su 15.5. Porvoo, Butchers
su 19.6. Turku, Trojans
la 6.8. Seinäjoki, Crocodiles
la 27.8 Nokia, Ghosthunters
su 4.9. Tampere, Saints vain E-nuoret
la 10.9 Kuopio, Steelers

I E-juniorit Porvoo/Butchers 15.5.2011
Bulldogs-Butchers 8-6 (0-0)
Ghosthunters-Devils 0-32 (0-24)
Trojans-Taft 24-14 (6-6)
Bulldogs-Ghosthunters 6-14 (0-6)
Butchers-Trojans 20-6 (12-0)
Devils-Taft 8-16 (0-16)
Bulldogs-Taft 14-12 (6-6)
Butchers-Devils 14-24 (14-8)
Trojans-Ghosthunters 12-0 (6-0)

II E Helsinki/Roosters 22.5.2011
Taft – 69ers 16-20
Butchers – Roosters 30-26
Bulldogs – Crocodiles 8-24 
Butchers – 69ers 20-6
Bulldogs – Roosters 6-28
Taft – Crocodiles 20-38

III E-juniorit Vantaa/TAFT11.6.2011
Butchers – Devils  20 – 12
Crocodiles – 69’ers  12 – 0
Crocodiles – Roosters 32 – 8
Wolverines – Crocodiles: 6 – 12 (1x 20min)
69’ers – Butchers0 – 16
Roosters – TAFT 26 – 14
Steelers – Wolverines  6 – 0
TAFT – Butchers 30 – 36
Devils – Steelers  40 – 7
69’ers – Wolverines 12 – 0
Steelers – Roosters 13 -24
TAFT – Devils Ei pelattu kuumuuden takia

IV E-juniorit Turku/Trojans 19.6.2011
Trojans-Bulldogs 18-20 (12-6)
Ghosthunters – 69´ers 0-24 (0-6)
Jaguaarit-Trojans 1-26 (0-14)
Devils-Indiansa 30-0 luovutus
Bulldogs-Indians 24-0
Devils-Ghosthunters 36-0 (20-0)
69´ers-Jag 6-6 (6-6)
69´ers-Trojans 20-14 (0-14)
Devils-Bulldogs 28-22 (14-8)

V E-juniorit Jyväskylä/Jaguaarit 30.7.2011
Roosters – Northern Lights  32-0
Crocodiles – Jaguaarit  50-0
Roosters – Crocodiles  8-32
Jaguaarit – 69ers  12-32
Butchers – Northern Lights  34-7
Steelers – Taft  0-36
69ers – Taft  24-20
Butchers – Steelers  18-0

VI E-juniorit Seinäjoki/Crocodiles 6.8.2011
Crocodiles-Indians 32-0
Devils-Ghosthunters 19-8
Crocodiles-Bulldogs 30-0
Devils- Bulldogs 39-0
Ghosthunters -Indians 6-12

VII E-juniorit Oulu/Northern Lights 13.8.2011

Northern Lights – Steelers 8-38 (8-22)
Crocodiles – Roosters 44-6 (-)
69ers – Steelers 63-12 (31-6)
Roosters – Butchers 26-42 (20-16)
Crocodiles – Butchers 12-6 (-)
Northern Lights – 69ers 0-41 (0-14)

VIII E-juniorit Helsinki/69ers 27.8.2011
Roosters – TAFT 44-8 
69ers – TAFT 36-6
Butchers – Roosters 22-20
69ers – Wolverines 33-6
Wolverines – Northern Lights 13-19
Jaguaarit – Northern Lights 12-34
Bulldogs – Jaguaarit 6-6
Crocodiles – Bulldogs 28-6
Crocodiles – Butchers 7-12

IX E-juniorit Nokia/Ghosthunters 27.8.2011
Ghosthunters – Trojans 0-19
Ghosthunters – Indians 22-13
Devils – Trojans 22-08
Trojans – Indians 20-0
Devils – Ghosthunters 30-0 luovutus

X E-juniorit Tampere/Saints 4.9.2011   
Trojans-TAFT 26-0
Saints- Wolverines 12-0
Trojans-Bulldogs 20-0
Bulldogs-Wolverines 24-0
Jaguaarit-Trojans 26-20
TAFT-Saints 6-0
Saints-Jaguaarit 0-33
Bulldogs-Taft 29-6
Wolverines-Jaguaarit 0-12

XI E-juniorit Seinäjoki/Crocodiles 10.9.2011

Crocodiles II – Jaguaarit 0-30
Crocodiles II – Bulldogs 0-23
Bulldogs – Butchers 16-16
Crocodiles – 69ers 40-0
Jaguaarit – Butchers 0-28
Northern Lights – Roosters 0-56
TAFT – 69ers 8-6
TAFT – Roosters 0-52
Crocodiles – Northern Lights 36-6

2010 E- ja D-1 divisioonan turnaukset

YSTÄVYYSTURNAUKSET
21.03.2010 Snow Bowl, Vantaa
25.4.2010 Trojans -turnaus, Turku
18.9.2010 Ghost-cup, Nokia 

TOUKOKUU
1. Jyväskylä la 8.5.2010
2. Oulu la 22.5.2010

KESÄKUU
3. Kouvola su 6.6.2010
4. Vantaa ja Seinäjoki la 12.6.2010
5. Porvoo la 19.6.2010

ELOKUU
6. Kuopio su 8.8.2010
7. Helsinki, Roosters su 22.8.2010

SYYSKUU
8. Helsinki, 69ers la 11.9.2010
9. Tampere, la 25.9.2010

E-poikien sarjassa ei pelata kansallisesta mestaruudesta. Osallistuminen turnauksiin on tavoiteltava asia, eli on vain otteluita ei finaaleja.

Sarjaan osallistuvat joukkueet
Espoo Devils
Helsinki 69ers
Helsinki Roosters
Jyväskylä Jaguaarit
Kouvola Indians
Kuopio Steelers
Nokia Ghosthunters
Oulu Northern Lights
Porvoo Butchers
Seinäjoki Crocodiles
Sipoo Bulldogs
Turku Trojans
Vantaa TAFT

Espoo Devils
Helsinki 69ers
Helsinki Roosters
Kouvola Indians
Kuopio Steelers
Nokia Ghosthunters
Oulu Northern Lights
Porvoo Butchers
Seinäjoki Crocodiles
Sipoo Bulldogs
Turku Trojans
Vantaa TAFT

E-poikien sarjassa ei pelata kansallisesta mestaruudesta. Osallistuminen turnauksiin on tavoiteltava asia, eli on vain otteluita ei finaaleja. Kilpailullisuutta ei näin korosteta, tasapeluuttaminen onnistuu parhaiten näin sekä valmentajilla että pelaajilla, koska ei muodostu paineita voittamiseen. 

Samoissa turnauksissa pelaavat myös U15 D-nuorten 1-divisioona:

SAJL:N TURNAUKSET 2009:

TURNAUS 1  la 9. toukokuuta Oulu
TURNAUS 2  la 23. toukokuuta Seinäjoki
TURNAUS 3  6.-7. kesäkuuta, kaksipäiväinen turnaus,  Helsinki, Roosters
TURNAUS 4  la 1. elokuuta Vantaa
TURNAUS 5  su 16. elokuuta Turku
TURNAUS 6  la 12. syyskuuta Kouvola
TURNAUS 7  la 19. syyskuuta, Helsinki, 69ers

IKÄLUOKAT JA PAINORAJOITUKSET

Painorajat on laadittu pelaajien turvallisuus näkökohta etusijalla. Yhdysvalloissa on pelattu puoli vuosisataa Pop Warner nuorisosarjaa amerikkalaisessa jalkapallossa, josta painorajat on Suomeen sovellettu.

SARJA E-pojatIKÄ 1996 – 99 syntyneetPAINO ei painorajaaERITYISSÄÄNTÖ 60-62,5 kg painoraja pelivarusteet päällä pallollisille pelaajille QB, WR, RB, TE

E-pojissa perusperiaatteina pelaamiselle on:

– 13-vuotiaat pojat (1996 syntyneet) voivat valita kummassa sarjassa pelaavat

– yli-ikäisten pelaajien oikeudesta pelata turnauksissa päättää sarjapäällikkö ja nuorisopäällikkö

2009 SARJAKIRJA

 

1. Turnaus Jyväskylä 8.5.2010

Crocodiles – Ghosthunters 0-18
Jaguaarit – Crocodiles 14-20
Northern Lights – Trojans 40-0
Jaguaarit – Ghosthunters 0-20
Northern Lights – Crocodiles 42-6
Jaguaarit – Trojans 0-30
Jaguaarit – Northern Lights 0-54
Trojans – Ghosthunters 8-21

2. Turnaus Oulu 20.5.2010

Northern Lights – 69ers 0-12
TAFT – Jaguaarit 28-8
Northern Lights – TAFT 34-8
69ers – Jaguaarit 22-0
Northern Lights – Jaguaarit 42-0
TAFT – 69ers 6-21

3. Turnaus Kouvola 6.6.2010

Indians – Trojans 6-35
Butchers – Bulldogs 6-0
Devils – Ghosthunters 14-12
Trojans – 69ers 0-32
Crocodiles – Bulldogs 14-6
Butchers – Indians 19-7
Trojans – Crocodiles 0-14
Bulldogs – Ghosthunters 6-13
69ers – Devils 31-0
Indians – 69ers 0-21
Ghosthunters – Butchers 14-24
Crocodiles – Devils 16-0

4. Turnaus Seinäjoki 12.6.2010

Crocodiles – Jaguaarit 20-8
Ghosthunters – Jaguaarit 35-7
Northern Lights – Jaguaarit 39-0
Northern Lights – Ghosthunters 22-19
Indians – Ghosthunters 0-42
Crocodiles – Indians 30-0
Northern Lights – Crocodiles 30-6

5. Turnaus Vantaa 12.6.2010

TAFT – Butchers 0-27
Roosters – Devils 20-0
Bulldogs – Trojans 0-14
Butchers – Bulldogs 0-0
Roosters – TAFT 13-0
69ers – Butchers 27-0
Devils – 69ers 6-6
Trojans – Roosters 15-12
Bulldogs – Devils 12-12
TAFT – Trojans 0-20
Roosters – 69ers 0-12

6. Turnaus Porvoo 19.6.2010

Devils – Indians 21-4
Butchers – Bulldogs 14-6
69ers – Devils 19-0
Indians – TAFT 0-36
69ers – Indians 27-0
Roosters – Bulldogs 32-0
Devils – TAFT 13-28
Buthcers – Roosters 0-18

7. Turnaus Kuopio 8.8.2010

69ers – Jaguaarit 26-0 (20-0)
Crocodiles – 69ers 6-24 (6-16)
Northern Lights – Indians 48-0 (24-0)
Jaguaarit – Northern Lights 14-40 (6-24)
Crocodiles – Indians 28-6 (22-0)
Northern Lights – 69ers 20-28 (20-8)
Crocodiles – Jaguaarit 16-18 (8-6)

8. Turnaus Helsinki (Roosters) 22.8.2010

69ers – Devils 29-14

Butchers – Bulldogs  18-0

69ers – TAFT 6-12

Roosters – Butchers 21-19

Crocodiles – TAFT 22-6

Trojans – Butchers 13-12

Ghosthunters – 69ers 22-16

Crocodiles – Bulldogs 32-0

TAFT – Butchers 12-36

69ers – Roosters 6-16

Trojans – Bulldogs 14-8

Ghosthunters – Devils 30-15

Crocodiles – Roosters 26-8

Trojans – Ghosthunters 0-23

TAFT – Devils 12-6

Roosters – Devils 18-7

9. Turnaus Helsinki (69ers) 11.9.2010

TAFT – Bulldogs 18-0

Crocodiles – 69ers 6-33

Roosters – Devils 26-12

Butchers – Indians 18-6

Bulldogs – Trojans 0-20

Devils – TAFT 18-26

Indians – Wolverines 34-6

Roosters – Buthcers 6-27

Bulldogs – Crocodiles 0-13

69ers – Trojans 29-8

69ers – Butchers 40-7

Wolverines – Devils 0-40

Trojans – Crocodiles 14-19

Roosters – TAFT 29-26

69ers – Wolverines 54-0

10. Turnaus Tampere 25.9.2010

Crocodiles Butchers 12 – 14
Jaguaarit- 69ers 6 – 25
Devils – Ghosthunters 19 – 26
Butchers – Wolverines 32 – 0
Wolverines – Crocodiles 0 – 28
Butchers – Jaguaarit 22 – 14
Crocodiles – Devils 36 – 12
69ers – Ghosthunters 6 – 16

Turnaus 1 Oulu 9.5.2009

NL – Devils 8 – 18
Crocodiles – Steelers 19 – 6
Steelers –Roosters 0 – 30
Northern Lights – Steelers 40 – 0
Crocodiles– Devils 7 – 20
Northern Lights – Roosters 0 – 12
Roosters – Devils 12 – 26
Northern Lights – Crocodiles 32 – 12

Turnaus 2 Seinäjoki 23.5.2009

Crocodiles – Ghosthunters 14 – 6
Trojans – Northern Lights 8 – 38
Steelers – Indians 31 – 13
Devils – Bulldogs 12 – 0
Roosters – Trojans 42 – 6
Crocodiles – Indians 32 – 0
Northern Lights – 69ers 56 – 0
Steelers – Ghosthunters 8 – 40
Devils – Trojans 8 – 0
Roosters – Bulldogs 24 – 0
Crocodiles – 69ers 26 – 6
Northern Lights – Ghosthunters 40 – 26
Roosters – Indians 30 – 0 (luovutus)
Devils – 69ers 42 – 0
Steelers – Bulldogs 13 – 31

Turnaus 3 Helsinki (Roosters) 6. -7.6.2009

Roosters – 69ers 42 – 0
Trojans – Northern Lights 6 – 34
Crocodiles – Butchers 20 – 0
Bulldogs – Northern Lights 0 – 6
Roosters – Devils 27 – 6
TAFT – Devils 6 – 28
Butchers – TAFT 26 – 12
Roosters – Crocodiles 12 – 6
TAFT – Bulldogs 6 – 28
TAFT – Trojans 14 – 32
Trojans – Crocodiles 0 – 30
Trojans – 69ers 19 – 20
Devils – Bulldogs 0 – 10
Devils – Butchers 26 – 0
Northern Lights – 69ers 36 – 0
Northern Lights – Butchers 40 – 6
Crocodiles – Bulldogs 18 – 30
Roosters – Butchers 35 – 12
Crocodiles – TAFT 24 – 0
Devils – Butchers 22 – 7
Bulldogs – 69ers 34 – 0
Northern Lights – Ghosthunters 24 – 0
Ghosthunters – TAFT 19 – 12
69ers – TAFT 19 – 24
Crocodiles – Devils 18 – 0
Northern Lights – Roosters 6 – 19
Bulldogs – Butchers 24 – 6
Roosters – Ghosthunters 32 – 6
Devils – Northern Lights 0 – 22
TAFT – Roosters 0 – 46
Devils – Bulldogs 8 – 24

TURNAUS 4  Vantaa 1.8.2009

TAFT – Butchers 0 – 26
Bulldogs – Devils 6 – 6
Ghosthunters – Steelers 22 – 6
Trojans – Devils 0 – 46
Butchers – Roosters 0 – 40
Crocodiles – TAFT 22 – 0
Steelers – Bulldogs 0 – 33
69ers – Ghosthunters 8 – 24
Trojans – Crocodiles 0 – 13
Roosters – 69ers 33 – 0
Bulldogs – Ghosthunters 14 – 0
TAFT – Steelers 28 – 12 
Butchers – Trojans 28 – 12
Devils – Crocodiles 0 – 14
Roosters – Ghosthunters 26 – 0
69ers – Crocodiles 14 – 28

TURNAUS 5  Turku 15.8.2009

Trojans – Devils 0 – 36
Roosters – TAFT 34 – 0
Bulldogs – 69ers 16 – 0
Butchers – Crocodiles 0 – 30
Devils – Ghosthunters 28 – 8
TAFT – Butchers 24 – 28
Trojans – 69ers 0 – 18
Crocodiles – Roosters 0 – 28
Ghosthunters – Bulldogs 6 – 24
Roosters – Butchers 44 – 8
69ers – Devils 0 – 22
TAFT – Crocodiles 0 – 22
Trojans – Ghosthunters 8 – 34
Bulldogs – Butchers 24 – 0

TURNAUS 6  Kouvola 12.9.2009

Butchers Green – Ghosthunters 26 – 12
Roosters – Devils 28 – 8
Butchers Green – 69ers 21 – 7
Crocodiles – Roosters 0 – 28
Trojans/Indians – Butchers Blue 3 – 40
Trojans/Indians – Ghosthunters 0 – 18
Roosters – Bulldogs 17 – 6
TAFT – Butchers Blue 8 – 30
Steelers – Ghosthunters 8 – 26
Devils – Bulldogs 14 – 0
Crocodiles – TAFT 28 – 12
Steelers – 69ers 18 – 8

TURNAUS 7  Helsinki (69ers) la 19.9.2009

Northern Lights – Devils 

44 – 6

TAFT – 69ers 24 – 16
Bulldogs – Ghosthunters 16 – 16
Norhtern Lights – Roosters 

8 – 48

Crocodiles – Devils 

14 – 0

Trojans – TAFT 

0 – 24

Butchers I – Ghosthunters 32 – 13
TAFT – Bulldogs 20 – 14
Butchers II – Trojans 

34 – 6

Crocodiles – Northern Lights 

0 – 14

Devils – Roosters 

0 – 32

Roosters – Butchers I 

40 – 16

Bulldogs – Butchers II 

12 – 8

Ghosthunters – Crocodiles 

8 – 14

Trojans – 69ers 

16 – 22